wnętrza

Ciepła łazienka na parterze domu

Jakiś czas temu miałam przyjemność stworzyć łazienkę w ciepłych kolorach dla dwojga starszych osób na parterze dużego domu jednorodzinnego. Zapraszam do zapoznania z tym ciepłym i bardzo mi bliskim projektem.

Widok na zabudowę WC z wysokości prysznica. Jasne kolory w łazience dają wrażenie ciepła i przytulności.

Państwo mieli marzenie aby łazienka była w ciepłych kolorach, przytulna i niezbyt nowoczesna.

Nad zabudową WC powstały 2 pojemne półeczki z oświetleniem pozwalające przechowywać najprzydatniejsze kosmetyki i dekoracje.

Po obejrzeniu wielu katalogów i zaproponowaniu licznych opcji płytek Inwestorzy zdecydowali się na kolekcje Miracle z firmy Paradyż. Osobiście bardzo lubię ich płytki i wzornictwo.

Wejście do łazienki z widokiem na wnętrze kabiny prysznicowej gdzie memy krzesełko dla osoby starszej i uchwyt.

W dość dużej łazience wydzielono sporą przestrzeń na pojemny prysznic z uchwytem i krzesełkiem. Ważnym elementem było dostatecznie szerokie wejście do prysznica i przesuwne drzwi aby jak najłatwiej można było się przy nich poruszać.

Postawiona dodatkowa ścianka działowa z karton-gipsu dzięki czemu powstała przestronna kabina prysznicowa.

Po drugiej stronie ścianki znajduje się umywalka z szafka i słupek na podstawowe kosmetyki.

Widok z góry projektu łazienki w domu jednorodzinnym. Dzięki temu, że pomieszczenie ma małe okno można zapewnić w nim lepszą wentylacje i dobre doświetlenie.

A jak ta łazienka wyglądała przed remontem? I dlaczego wymagała zmian.

I zestawienie łazienki całej po remoncie:

I co chyba o niebo lepiej. A na pewno dużo funkcjonalniej dla właścicieli wymagających ułatwień i szerokich przejść. Może i ty masz łazienkę której trzeba dać nowe życie i tym samym Tobie je ułatwić? 😉

Architekt krajobrazu, projektant wnętrz, grafik komputerowy i nauczyciel. To tak z grubsza jako ten zarys formalny. A tak normalnie? Żona i mama kochające piękne wnętrza i dodatki, w wolnych chwilach wycina, rysuje i skleja papierowe skrawki. Spełniająca się i szczęśliwa. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *